5. éve díjazzák a Van egy jó történeted? pályázaton a női vállalkozókat és női vezetőket

Március 15-én indította útjára a SEED Alapítvány és a PWA Sikeres Nők Egyesülete a 2023. év női sikersztorijait kereső Van egy jó történeted? című pályázatot, melynek idén főtámogatója a VOSZ Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége volt.

A női vállalkozók és női vezetők nehezebben állnak ki és mutatják meg elért sikereiket a nagyközönség számára, inkább teszik a dolgukat és persze örülnek, ha pozitív visszajelzést kapnak arról. Ennek a pályázatnak éppen ez a célja, bátorítani a gazdasági szerepet vállaló nőket arra, hogy merjék észrevenni és a kirakatba tenni azokat az eredményeket, amiket elértek, mert ez más női – és férfi – vállalkozó és vezető társaiknak is inspirálóan hat.

A pályázat mottója: Sikeres nők nélkül nincs sikeres társadalom

 

Az ünnepélyes díjátadóra október 16-án került sor a K Galériában, ahol az ünnepélyes hangulatról a Delta Produkcióiroda Kft. jóvoltából Kárász Eszter Édith Piaf emlékét idéző francia sanzonestje gondoskodott Wagner-Puskás Péter zongorakíséretében.

 

A 15 pályázó hölgyet párjaik, sőt gyermekeik is elkísérték a rendezvényre, ami különösen értékes, hiszen a támogató háttér nélkül nehéz megküzdeni a vezetői, vállalkozói lét nehezebb napjaival.

A rendezvényen köszönthettük a Családbarát Magyarország Központ ügyvezetőjét, Bartos Andreát és Annus Gábor, szakmai vezetőt.

Az esemény háziasszonya Lakatosné Lukács Zsuzsanna, a SEED Alapítvány ügyvezető igazgatója volt, aki elmondta, hogy minden egyes beadott pályázat már önmagában egy nagy érték, hiszen ez azt mutatja, hogy bátran vállalták fel történeteiket a pályázók, hogy ezzel ne csak magunknak vessenek számot és értékeljék az elért eredményeiket, de másokat is ösztönözzenek ugyanerre.

A díjátadót Nagy Brigitta, a VOSZ ügyvezetője nyitotta meg köszöntőjével, aki a The Body Shop alapítójának példáján keresztül is arra világított rá, hogy érdemes kitartani az ötletünk mellett és hinni a megvalósításában még akkor, ha mások számára elérhetetlennek tűnik annak megvalósítása.

Katona Melinda, a PWA Sikeres Nők Egyesületének elnöke arról is beszélt, hogy a bátorságnak alapot a tudatosságra is felhívta a figyelmet, valamint arra, hogy női és a férfi partnerség és együttműködés, az hogy támogatják és inspirálják egymást a mindennapokban, a sokszínű gondolkodás éppúgy a siker alkotóeleme.

Gláser Tamás, a SEED Alapítvány kuratóriumi elnöke zárt a köszöntők sorát, aki kiemelt, hogy nagyon szép és tartalmas pályázatok érkeztek, a zsűrinek nem volt könnyű dolga a választásban. Gratulált minden résztvevő hölgynek a sikereikhez.

  1. év női sikertörténetei:

A leginspirálóbb sikertörténet, amelyet a közönség ítél oda a szavazás során: Anita Ipsits, Szafi Products Kft.

Sikertörténetének címe: Közös utunk a minőség felé

A díjat Utasi Melinda, a Nők a Neten, 2022. év Női vállalkozása képviselője adta át, aki elmondta, hogy számára a pályázat számos pozitív visszajelzést, megerősítést hozott, míg a pályázat megírása arra késztette a Nők a Neten csapatát, hogy átgondolják és értékeljék az elért eredményeiket.

Az ÉV NŐI VEZETŐJE 2023-ban: Zelend Nikolett, az SNI Suli tulajdonos alapítója.

Sikertörténetének címe: SNI Suli – Ahol a speciális normális

Nikolett elmondása szerint bár sok szerepben helytáll, élre áll, mégis meglepődött, hogy ezt a díjat most ő kapja, amire a díjat átadó Katona Melinda azzal érvelt, ami minden nő számára remek válasz: vajon hány szerepben kell még a megerősítés ahhoz, hogy a hölgyek a vállalkozásokban is kiváló vezetők, hiszen ugyanazokat a képességeket használják, mint az élet más területein.

Az ÉV NŐI VÁLLALKOZÓJA 2023-ban: Fenyő Rita, az Alfa Tanulóklub alapítója és vezetője.

Sikertörténetének címe: Vissza az iskolapadba: Az Alfa Tanulóklub születése és sikere

A díjat Gláser Tamás adta át, aki különösen kiemelte a tudatos fejlődés fontosságát a vállalkozói elköteleződés mellett, amire Fenyő Rita vállalkozói pályafutása egy kiváló példa mindenki számára.

A zsűri az év INNOVÁCIÓJA különdíját kapta: dr. Somogyi Patrícia, a home staging hazai meghonosítója, az MSP Home Staging komplex módszertanának kidolgozója.

Sikertörténetének címe: Egy új szakma bevezetése Magyarországon és annak meghonosítása

A díjat Gláser-Katona Zsuzsanna, a VOSZ Női Vállalkozói Szekció társelnöke adta át, aki elmondta, hogy a Női Vállalkozói Szekció országosan felépülő hálózatában is fontos az innovatív női vállalkozók jelenléte és megmutatkozása. Somogyi Patríciát egyben felkérte, hogy a Techxpo rendezvényen mutassa be innovatív módszertanát a közönségnek.

Az év különdíjas női vállalkozója a fenntarthatóság jegyében: Nagy Júlia, InnoTime Hungary Kft.

Sikertörténetének címe: Az irodalomtörténettől a fenntartható turizmus fejlesztéséig

Nagy Júlia, éppen a vállalkozása miatt egy külföldi konferencián tartózkodott a díjátadó alkalmával, így a számára később kerül az oklevél átadásra.

 

A díjazott hölgyek a SEED Alapítvány által biztosított vállalkozói kompetencia-mérésében vehetnek részt díjmentesen, a PWA pedig egy éves PWA tagságot és részvételi lehetőséget biztosított a mentorprogramjában.

 

Gratulálunk a nyerteseknek és valamennyi pályázónak!
Várakozással tekintünk a 2024-es év női sikertörténetei elé!

Iroda:
1025 Budapest,
Szépvölgyi út 98. Fsz. 2.

+36-30-564-3331

seed@seed.hu