TUDÁSBARÁT SZERVEZET DÍJ
Generációk közötti tudásátadás a szervezetekben
Jó gyakorlatok – pályázat
Keressük a „Tudásbarát szervezet 2021” díj nyertesét
A Tehetség és Tudás Központ Alapítvány (TTKA), valamint a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvány, a Kurázsi Konzorcium keretében pályázatot hirdet Generációk közötti tudásátadás a szervezetekben – jó gyakorlatok címmel. A díj nyertese elnyeri a Tudásbarát szervezet 2021 – díjat.
Egyre nagyobb kihívást jelent a generációk együttélése és menedzselése a munkahelyeken. Vannak munkahelyek, ahol 3-4 generáció dolgozik együtt. Cél az idősebb munkavállalók munkaképességének, motivációjának, egészséges önértékelésének fenntartása, erősítése, a fiatal munkavállalók sikeres integrációja, a tudás szisztematikus átadása a különböző nemzedékek, munkavállalók között, valamint a tudás szervezeten belüli megtartása.
A pályázat kiírásával a cél a szemléletformálás, a képzés, valamint a pozitív példák és jó gyakorlatok terjesztésével együtt a kis-, közepes és nagyvállalatok, ösztönzése arra, hogy vessenek egy pillantást a működésükre, nézzék meg, milyen szinten van jelen a szervezetben a tudásátadás, és törekedjenek a tudásátadás szervezett keretek között történő megvalósítására. A pályázattal keressük a legjobb gyakorlatokat, példákat, amelyeket egy konferenciasorozat keretében az egymástól tanulás és a tudásmegosztás jegyében be is mutatunk majd.
A TTKA-SEED által meghirdetett pályázat nyílt rendszerű, bárki pályázhat, csupán előzetes regisztrációhoz kötött (lsd. online regisztrációs formanyomtatvány).
A pályázatra a regisztráció ingyenes.
Online regisztráció itt:
https://tudasbaratszervezet.ttk.seed.hu/user/register
A regisztrációt követően elküldjük a pályázati anyagot: a pályázat elkészítését segítő kérdéseket, az elbírálás szempontjait, adatkezelési nyilatkozatot.
A pályázat beküldési határideje: 2023.02.26., vasárnap 23:59,
A szakmai zsűri tagjai:
Eredményhirdetés: 2023. március 20-i héten eredményhirdetéssel egybekötött konferencia, melyen lehetőséget biztosítunk a díjazottak bemutatkozására.
A pályázat célcsoportja: kis, közép- és nagyvállalatok
A pályázat során választható nagyobb kategóriák:
1. Tanuló szervezeti működés
Egyre több vállalat/ cég ismeri fel a gazdasági folyamataikat érintő válságok közepette, hogy a tanuló szervezet nem csak jelentős mértékben növelheti a versenyképességüket, de hosszútávon azon szervezetek képesek fennmaradni, amelyekben rugalmasan alkalmazkodnak a környezeti változásokhoz, oly módon, hogy fejlesztik és töretlenül alakítják belső rendszereiket és folyamataikat.
Kinek a feladata és felelőssége ezt elindítani, működtetni? Hogyan végzi a munkáját? Milyen stratégia mentén halad? Milyen folyamatok mentén halad és hogy fogja össze ezeket? Milyen módszereket és eszközöket vet be a siker érdekében?
2. A tudástranszfer digitális eszközei/E-learning, információmegosztó felületek, újítások, innovatív megoldások, eszközök bemutatása az eszköz kialakítója oldaláról
3. Szakmák átadása generációk között – Klasszikus generációváltás
Szakmai utazás egy tapasztalt „idegenvezetővel”; inasrendszer házon belül; CÉH; „Szakitalálkozó” – a tudásátadás tapasztalatainak megbeszélése.
Klasszikus generációváltás/A családi vállalkozások és családi gazdaságok életében előbb vagy utóbb, de mindenképpen eljön a pillanat, amikor át kell adni, jó esetben a gyereknek vagy gyerekeknek, a vállalkozást. Ez egy nagyon lényeges lépés, jó, ha időben sikerült elkezdeni, és az utód fokozatosan „vezetődik be” a vállalkozás sűrűjébe. A vállalkozással kapcsolatos minden lényeges információt, tudást át kell adni. Nem árt, ha az utód végigjárja a ranglétrát, s alulról kezdi megismerni a céget.