Van egy jó történeted?
Keressük az év női vállalkozóját, vezetőjét
A jó történet inspirál, bátorít, cselekvésre késztet. Ilyen történeteket vár a SEED Alapítvány és a PWA az idén is olyan kezdő vagy haladó, esetleg generációváltásban érintett női vállalkozóktól, női vezetőktől, akik példájukkal szívesen segítenének más hölgyeknek (és persze uraknak is) a vállalkozói vagy vállalatvezetői pályán történő elindulásban vagy továbbhaladásban.
Az elmúlt években azt tapasztaltuk, hogy mindig van olyan új terület, kérdés, amiben érdemes és szükséges megismerni a jógyakorlatokat. Női vezetőknek és női vállalkozóknak különösen nagy kihívást jelentett a COVID, ahol szükségszerűen a családban betöltött szerepek felé billent a munka-magánélet mérlege.
Miután a gyors reagálás időszakában kezeltük az azonnali problémákat, majd éppen csak megalkottuk a stratégiai válaszokat, azokon még meg sem száradt a pecsét, újabb váratlan helyzettel találtuk szemben magunkat 2022. év elején. Egy újabb válsághelyzet, ami ráirányítja a figyelmet arra, vajon a vállalkozásunk üzleti modelljében megjelenő stratégiai válasz jól teljesít-e éles helyzetben.
Az idei évi pályázatban többek között arra keressük a jó példákat, tanulságos történeteket milyen hosszú távon is ható, a mindennapi működésbe beépülő módosításokat, fejlesztéseket vezettek be a vállalkozónők, női vezetők a szervezeteikben.
Mert szükség van hétköznapi hősökre, akiknek példájából, cselekedeteiből mindannyian meríthetünk.
Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, idén is kifejezett lehetőség van arra is, hogy egy cég kollektívája vagy vállalkozók/partnerek egy csoportja jelölje az elismerésre a vállalat vezetőjét (női vezetők esetében), illetve a vállalkozótársat (női vállalkozók esetében). Ebben az esetben a történetet a jelölők írják, a saját szemszögükből mutatva be az elismerésre előterjesztett vállalkozónő/női vezető tevékenységét.
A benyújtott pályázatok közül a közönség idén is kiválaszt egyet, amelyet Közönségdíjjal jutalmazunk, ezért a pályázati anyaghoz csatolt, a jelentkezőt bemutató rövid videó nagy segítség lehet a közönségszavazatok gyűjtésében.
Nem regényeket, hanem rövid, velős, emberi történeteket várunk 2022. október 31-én éjfélig.
A beérkezett pályázatokat női vállalkozások fejlesztésében jártas szakemberek, valamint vállalatvezető és vállalkozó hölgyek bírálják el.
A pályázatról további információk és jelentkezési űrlap a következő linken áll rendelkezésre:
A szervezők a következő kategóriákban osztanak majd ki elismerést
I. Legsikeresebb női vállalkozó, vállalkozás
II. Legsikeresebb női vezető
III. Leginspirálóbb sikertörténet – Közönségszavazat alapján
A pályázat 3 éves múltjának díjazottjai:
I. Legsikeresebb női vállalkozó, vállalkozás
Nagy Anna, az Egyszülős Központ megálmodója és vezetője (2019)
Lopes-Szabó Zsuzsanna a Györgytea Kft. vezetője (2020)
Pinczés Marianna, Virgin Oil Press Kft. ügyvezetője (2021)
II. Legsikeresebb női vezető
Ónodi Ágnes, Babahordozó Kft. (2019)
Hermann Zsuzsanna, a Trade Magazin ügyvezető-főszerkesztője (2020)
Deliné Pőcze Erzsébet, DeLine Jewelry ügyvezetője (2021)
III. Leginspirálóbb sikertörténet – Közönségszavazat alapján
Palya Bea, az első magyar női énekes-dalszerző (2019)
Dohos Ágnes, az IT megoldásokat szállító IDBC Cégcsoport ügyvezető partnere (2020)
Szabó Ágnes, AGNIS Kft. ügyvezetője (2021)
A pályázatról további információ:
Lakatosné Lukács Zsuzsanna ügyvezető, SEED Alapítvány, +36 20 474 7486; zsuzsanna.lukacs.lakatosne@seed.hu
Katona Melinda kuratóriumi elnök, PWA, + 36 30 445 3487; melinda.katona@borealisconsulting.hu
A pályázat kiíróiról:
SEED Alapítvány
A SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítványt 1990 elején hozták létre vállalkozói érdekképviseletek, felsőoktatási intézmények, pénzintézetek és minisztériumok (az ITM és az Agrárminisztérium jogelődjei). A SEED küldetése a magyarországi vállalkozói kultúra fejlesztése, a vállalkozók szakmai ismereteinek bővítése, a kisvállalkozások versenyképességének növelése, ezáltal a fenntartható gazdasági fejlődés előmozdítása, a tudatos és hatékony vállalkozói magatartás népszerűsítése és fejlesztése. A SEED Alapítványnak megalapítása óta fő célja a női vállalkozások fejlesztése, 30 éve folyamatosan működtet ilyen céllal vállalkozásfejlesztési programokat.
Sikeres Nők Egyesülete − PWA
A PWA azon dolgozik, hogy a különböző hivatásban dolgozó nők előmenetelét segítse karrier lehetőségek, munka-élet stratégiák, erőforrás menedzsment, képességfejlesztés és kapcsolatépítési lehetőségeken keresztül.
A PWA célja ösztönözni Magyarországon a nők gazdasági szerepvállalását, segíteni őket vezetői ambícióik elérésében, illetve elismerni férfi vezetőket, akik támogatják a gazdasági és a szakmai együttműködést.